Eestlane ja sport

Selle postituse teemat olen ma kogunud juba aastaid kui mitte aastakümneid. Ja mis loomulikult saab siit muud tulla kui teemaks on eestlased ja sport – loomulikult üks suur pikk kirumist täis tiraad. No loomulikult päris nii kaugele ma ei lähe ja lauskriitikat ei tule, kuid siiski mõned mõtted on sel teemal tekkinud. Loomulikult ei aidanud nende leebemaks muutumisele kuidagi kaasa eelmisel nädalal toimunud suusatamise MK sarja etapp Soomes Rukal – parima eestlasena sai seal Algo Kärp alles 38. koha. Elu esimese etapivõidu sai meie põhjanaaber Niskanen – miks meil nii hästi ei lähe?

Tegelikult on see allakäik ju kestnud ajast peale seda mil Veerpalu ja Mae lõpetasid. Või tegelikult Veerpalu dopinguloo valguses juba enne seda ja kuigi see test oli selline nagu oli, ei usu mina, et tollased tegijad ka täitsa puhtad poisid on. Nende kahe suure tegija kõrval ei olnud juba tollal ühtegi teist tegijat ja olukord on tänaseni sama. Meeste hulgas on paar meest, kes aeg-ajalt 30 parima sekka ikka jõuavad (sinna viimastele kohtadele) ning naiste hulgas pole vist sedagi.

Kunagi oli ka nii tähtis Otepää MK etapp, kuid selle korraldamine võeti samuti mõneks ajaks ära ja ega seegi pole kaasa aidanud. Selle tulemusena on ka eestlastest fännide seas huvi ära kadumas. Aga õnneks tuleb selle MK sarja sprindietapp ka Eesti – veebruaris toimub järjekordne siinne etapp ja ehk algab sealt uus tõus!

Otepää

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s