Muusikal

Muusikal kui žanr pole kunagi olnud mu lemmik – pean seda alati üheks odavaks vormiks. Ehk isegi võiks öelda ooperi selliseks kollast värvi uudisväärtusega pisivennaks, mis on lihtsalt mõeldud odavaks meelelahutuseks – seal ei pea inimene väga mõtlema, kõik serveeritakse kerge tilu-lilu ja lihtsate viiside kastmes valmis tehtuna.

Savisaar

Nüüd aga olen ma lugenud, et NO-teater hakkab tegema muusikali Edgar Savisaarest (numbriks siis juba sel projektil NO46). Ja see tekitab mus kohe ikka väga kahetisi mõtteid, sest kui muusikali pean selliseks madalaks vormiks, siis samas on NO-teater ikka pidevalt üllatanud kõrgema kvaliteediga. Ja et uue muusikali muusika kirutavad Vaiko Eplik ja Jakob Juhkam … Muide, esimest muusikalist maitset pakub Eplik oma Soundcloudi lehel siin. Kahjuks pean nõustuma paljude uudise kommenteerijatega, et tegemist on muusikaliselt veidi lahja üritusega vähemalt selle laulu põhjal.

Oleks ikka oodanud Eplikult midagi paremat, see on kuidagi liiga kerge šlaager. Samas eks ju omakorda vorm nõuab seda ja ka autor ise on märkinud, et tegemist on ikkagi šlaagriga.

Aga ei tea kohe ka seda seisukohta võtta, et kas ikka minna seda oopust vaatama või ei. Nende eelmine “Ühtne Eesti Suurkogu” jättis küll väga hea mulje ja tabas valitud teemat otse naelapea pihta. Ehk läheb ka sel korral nii ning see esimene Epliku “demo” ei annagi tegelikkusest mingit õiget pilti.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s