Valimiste järelkaja

Riigikogu

Ei saa ikka targutamata jätmata 🙂 Nimelt mõtlesin, et peaks ikka kirjutama ühe valimistejärgse postituse ka. Praegu ju kohalikes uudises muud juttu polegi kui kõik, mis on seotud koalitsioonikõnelustega, uute erakondadega, vanade põrujatega jne.

Esiteks siis põrujatest. Nendeks olid seekord kindlasti nn kaks “suuruselt teist” erakonda Reformi ja Keskerakonna järel ehk IRL ja Sotsid. Eriti muidugi IRL, kelle kampaania vist läks korralikult rappa ja mitte keegi seda ei uskunud. Vast nende poolt hääletasidki need, kes reklaame kas ei näinud või neisse ei süvenenud 😀 Ja noh, tsiteerides klassikuid-kümnevõistlejaid, siis Juhan feilis ikka korralikult.

Sotside tulemus oli mõnevõrra parem, kuid kokkuvõttes ka üpris kehv. Nemad soovisid ka kindlasti paremalt positsioonilt valitsuse moodustamise kõnelusi alustada. Aga läks nagu läks.

Keskerakond tegi oma tavalise tulemuse, mis suuresti põhineb siinsete venelaste häältel Lasnamäelt ja Ida-Virust. Ilma nendeta oleks tegemist marginaalse erakonnaga. Aga olgugi, et saadi paremuselt teine tulemus, ei ole neil juba traditsiooniliselt valitsusse asja.

Vabaerakond üllatas kindlasti ja eks näis, mida nad ära teha suudavad. Võimalusi on ja nende juttu kuulates soovivad nad ka muudatusi tuua. Kuigi ega nad end liiga palju vast painutada lase ja ei tea mis sellest nelik- või kolmikliidust saab.

Viimaste natsiteemadega on EKRE loomulikult korralik paariaerakond ja tundub, et temaga ei taha keegi mängida. Aga vähemalt vahelduseks on Riigikogus siiski rohkem erinevaid jõudusid ja üldises mastaabis peaks sellest ainult kasu olema. Isegi EKREst.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s