Jõuluralli

Detsember on nagu üks suur jõulupüha. Igalpool on jõululaulud jõulukaunistused, kingisoovitused jne. Tegelikult see trall hakab pihta juba palju varem kohati isegi oktoobris aga noh, töötava inimese rõõm on see, et kui esmaspäevast reedeni tööl olla ja nädalavahetusle tahaks perega aega veeta siis suurtesse kaubanduskeskustesse väga ei jõuagi. Nii on võimalik natuke jõulutunnet ka jõuludeks jätta, sest kui 2-2.5 kuud varem juba hakkaks jõuludoosi saama, siis jõululaupäevaks oleks küll vist igasugune jõulutuju läinud.

Aina rohkem räägitakse sellest, kuidas jõulutarbimise pingereas esiotsa poole tüürivad. Kingid lähevad suuremaks ja kallimaks ning nende kogus tõuseb. Aga kust saada raha selle kõige jaoks. Ideaalne oleks see eelnevalt koguda või siis hakata kinke juba varem osta. Loomulikult tuleks kingid ka rahulikult läbi mõelda, et kas, kellele ja mida TEGELIKULT vaja oleks. Lihtsalt tegemise pärast ei peaks ühtegi kinki tegema.

Kui aga tõesti aasta lõpuks on rahadega pigem nullseis kui et positiivne jääk pangaarvel, on võimalus veel laenata. Jah see pole ideaalne variant kuid kui võtta mõistlik summa, kasutada seda läbimõeldult ning tagasimaksed planeerida reaalselt, siis miks ka mitte. Väikelaenu pakuvad, pangad, eraisikud või siis näiteks ferratum. Oluline on see rahulikult ja reaalselt läbi mõelda ning ennast uueks aastaks mitte keerulisse olukorda panna.

Imelist jõuluaega ja pidage meeles, et ükskõik mis kingitusest on palju tähtsam pere jaoks olemas olla ja üksteist meeles pidada oma hinges. Minge koju, helistage sõpradele, kallistage oma lähedasi ja nautige seda aega.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s